Besitzer | ||
---|---|---|
Horizon Dore (FR) 2020 b. W. v. Dabirsim - Sweet Alabama (Enrique) 2 |
Gousserie Racing u.a. | |
Coeur de Beauté (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Twilight Tear (Rock of Gibraltar) 2 |
Ahmed Mouknass, Alain Jathiere, Ecurie Pandora & Gerard Decocq | |
Different League (FR) 2015 b. St. Dabirsim - Danseuse Corse (Danehill Dancer) 2 |
P M Brant & Mrs J Magnier & M Tabor & Derrick Smith |
Besitzer | ||
---|---|---|
Ivanka (GER) 2016 schwb. St. v. Dabirsim - Irresistable (Monsun) 6 |
Rennstall Gestüt Hachtsee | |
Transcendent (ITY) 2016 b. W. v. Dabirsim - Resaca (Touch Down) 6 Hieß vor dem Export nach Hongkong Pizzicato |
Eddie Wong Ming Chak | |
Melodino (GER) 2015 db. W. v. Dabirsim - Melody Fair (Montjeu) 6 |
Stall Chevalex |
Besitzer | ||
---|---|---|
Celestin (FR) 2017 R. H. v. Dabirsim - Celesteville (Elusive City) 7 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Rose Flower (GER) 2016 db. St. v. Dabirsim - Representera (Lomitas) 7 |
Thomas Whitehead | |
Velma Valento (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Bunny Lebowski (Echo of Light) 7 |
Jocelyn Targett |
Besitzer | ||
---|---|---|
Bavaria Baby (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Baiadera (Tertullian) 8 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Frohsim (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Tristane (Teofilo) 8 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Secret Potion (GER) 2016 db. W. v. Dabirsim - Sola Gratia (Monsun) 8 |
||
Africa (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Massaye (Monsun) 8 |
Mme P. Ades-Hazan & Eric Puerari | |
Briateke (FR) 2015 db. St. v. Dabirsim - Queen of Poland (Polish Precedent) 8 |
Besitzer | ||
---|---|---|
Agent Sim (FR) 2019 b. W. v. Dabirsim - Ambre Doree (Rio De La Plata) 9 |
Stall Weißer Stein | |
Amour de ma Vie (FR) 2019 b. W. v. Dabirsim - A Moi (Elusive Quality) 9 |
Marian Falk Weißmeier | |
Conquering (GB) 2019 db. W. v. Dabirsim - Faustinatheyounger (Antonius Pius) 9 |
CST racing | |
Golden Heart (FR) 2019 b. St. v. Dabirsim - Glorious Adventure (Galileo) 9 |
Stall Golden Blood | |
Starfix (IRE) 2019 b. W. v. Dabirsim - Spiritfix (Invincible Spirit) 9 |
Heiko Michael Gänßmantel | |
A Sheer Beauty (GER) 2018 b. St. v. Dabirsim - Anabasis (High Chaparral) 9 |
Takaya Shimakawa | |
Allez Barza (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Rosia Bay (Rock of Gibraltar) 9 |
Ecurie Ama.zingteam | |
Amor de mi Vida (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Troiecat (One Cool Cat) 9 |
Ontoawinner | |
Ballycommon (IRE) 2018 b. H. v. Dabirsim - Luxie (Acclamation) 9 |
||
Brazil Boy (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Big Monologue (Testa Rossa) 9 |
Erich Schmid (FR) | |
Breizh Angel (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Boathouse (Dylan Thomas) 9 |
||
Dabespir (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Espirita (Iffraaj) 9 |
||
Ethopia (FR) 2018 R. St. v. Dabirsim - Dance Toupie (Dansili) 9 |
Moreno Poggioni | |
Evereste (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Lady of Light (Shamardal) 9 |
Laurent Benoit | |
Gipsy Blue Eyes (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Queen of Poland (Halling) 9 |
||
Giulio Cesare (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Cherie Good (Big Bad Bob) 9 |
Scuderia Micolo SNC | |
Just in Love (GB) 2018 b. St. v. Dabirsim - Just Married (Tamayuz) 9 |
Stall NagNag | |
L'Aida (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Letizia Relco (Lucky Story) 9 |
Rennstall Havi | |
Luanco (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Lady Family (Sinndar) 9 |
||
Lucky Kentucky (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Lake Baino (Highest Honor) 9 |
Rennstall SUN-PLANET | |
Magic Mercury (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Mrs Nobody (Footstepsinthesand) 9 |
||
Punta Canaille (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Egypt Moon (Zieten) 9 |
G. Mazza | |
Samba Boy (FR) 2018 b. H. v. Dabirsim - Amadea (Lauro) 9 |
Bernd Raber | |
Small Fires (FR) 2018 b. W. v. Dabirsim - Silent Sunday (Testa Rossa) 9 |
Adelresort | |
Taycan (FR) 2018 b. W. v. Dabirsim - Fanny des Hardys (Fasliyev) 9 |
Rennstall SUN-PLANET | |
Tofane (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Teoris (Bachelor Duke) 9 |
||
Al Jaroud (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - I'm Right (Rahy) 9 |
||
Antics Dealer (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Antiqua Millenia (Pivotal) 9 |
||
Black Cess (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Miranda Frost (Vespone) 9 |
Ecurie Bred To Win SC | |
Dayyan (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Daraa (Cape Cross) 9 |
Stall de Luxe | |
Derbysim (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Green Delight (Green Desert) 9 |
Haras de Grandcamp | |
Divina Gloria (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Amouage (Tiger Hill) 9 |
Stall Challenger | |
Flying Candy (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Flores del Lago (Encosta de Lago) 9 |
Le Thenney S.A. | |
Glory Dab (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Aziali (Equiano) 9 |
Eugen-Andreas Wahler | |
Hot Bagatelle (GER) 2017 db. St. v. Dabirsim - Altesse Bere (Russian Blue) 9 |
||
Hot Speed (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Veronique (Big Shuffle) 9 |
Veronika Sefl | |
I Promised Myself (GER) 2017 db. St. v. Dabirsim - Identity (Manduro) 9 |
Razza Latina | |
Jack the Ripper (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Trombe (Bering) 9 |
||
Jera River (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Baruas River (Dalakhani) 9 |
||
Keep Away (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Venga Venga (Montjeu) 9 |
Dr. Claudia Schwanenberg | |
Key to Success (GER) 2017 b. W. v. Dabirsim - Kolosseum (Samum) 9 |
Stall Dresdensia | |
Kiaz Apapa (FR) 2017 b. W. b. Dabirsim - Aki Anyasova (Muhtathir) 9 |
Stall Picadilly | |
Laviata (FR) 2017 db. St. v. Dabirism - La Strada (Soldier Hollow) 9 |
Stall Estrada | |
Leeroy Gold (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Little Marleen (High Chaparral) 9 |
German Racing Club | |
Lexington Force (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Fox Force Five (Araafa) 9 |
Middleham Park Racing | |
Lexington Rebel (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Silent Sunday (Testa Rossa) 9 |
Middleham Park Racing | |
Loveliness (GER) 2017 b. St. v. Dabirsim - Little Scarlet (Shamardal) 9 |
RRD Training Racing Kft. | |
Made For All (FR) 2017 db. St. v. Dabirsim - Rainbows For All (Rainbows For Life) 9 |
Andrew Rosen | |
Mardoona (GB) 2017 b. H. v. Dabirsim - Garcinia (Exceed and Excel) 9 |
||
Moasa (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Amadea (Lauro) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Mrs Upjohn (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Zamiria (Zanzibari) 9 |
W.J.A. Nash | |
Olidaya (IRE) 2017 b. St. v. Dabirsim - Oliandra (Lando) 9 |
Lisa Marie Brosch | |
Orthos (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Offshore (Mark of Esteem) 9 |
Bernhard Brüggemann | |
Pale King (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Spring Stroll (Skywalker) 9 |
||
Royaumont (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Rosie Thomas (Dylan Thomas) 9 |
Antoine Gilibert u.a. | |
Safran (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Sosquaw (Numerous) 9 |
||
Shariq (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Twilight Tear (Rock of Gibraltar) 9 |
Shadwell France | |
Shinning Ocean (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Shimmering Sands (Medicean) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Si Senorita (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Snow Valley (Choisir) 9 |
Gerard Augustin-Normand | |
Silencious (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Bruyante (Awesome Again) 9 |
||
Sky Lake (GER) 2017 b. St. v. Dabirsim - Salona (Lord of England) 9 |
Scuderia Archi Romani | |
Sun Sea Bar (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Salcita (Zieten) 9 |
||
Sweet Zen (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Dolce Attesa (Dr Fong) 9 |
Scuderia Micolo SNC | |
Tibasti (FR) 2017 R. H. v. Dabirsim - Almahroosa (Green Tune) 9 |
||
Une autre Beauté (FR) 2017 db. St. v. Dabirsim - Xaara (Xaar) 9 |
Stall Högdala | |
Valle Darsim (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Chiaravalle (Rock of Gibraltar) 9 |
The Dutch Master Stables | |
Ventura Bounty (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Amazing Bounty (Tertullian) 9 |
Middleham Park Racing | |
Wejdan (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - War Bride (War Blade) 9 |
||
Whistle (FR) 2017 b. St. v. Dabirsim - Louya (Verglas) 9 |
Samuel de Barros | |
Young Man (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Diamond Flawless (Cape Cross) 9 |
Ecurie Victoria Dreams | |
Balgees Time (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Cindy Bould (High Chapparal) 9 |
Jaber Abdullah | |
Brazing (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Amazing Beauty (Bahamian Bounty) 9 |
Finn Blichfeldt | |
Celentano (GER) 2016 db. W. v. Dabirsim - Cross Check (Pivotal) 9 |
Stall Magog | |
Daatis (GER) 2016 Dbsch. H. v. Dabirsim - Dramraire Mist (Darshaan) 9 |
Darius Racing | |
Daring Venture (IRE) 2016 b. St. v. Dabirsim - Glorious Adventure (Galileo) 9 |
Sheikh Juma Dalmook al Maktoum | |
Dolcetto (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Clutter (Three Valleys) 9 |
Fabrice Chappet u.a. | |
Dolynska (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Veronique (Big Shuffle) 9 |
||
Dreadnaught (IRE) 2016 b. H. v. Dabirsim - Miss Kruk (Soldier of Fortune) 9 |
Valentin Bukhtoyarov | |
Etoile Diamante (FR) 2016 db. St. v. Dabirsim - Etoile Nocturne (Medicean) 9 |
Stall Kurzer Kopf | |
Forever Dream (GER) 2016 b. St. v. Dabirsim - Forever Nadine (Kornado) 9 |
Stall Molenhof | |
Glysandrine (IRE) 2016 b. St. v. Dabirsim - Gloomy Sunday (Singspiel) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Good Birthday (IRE) 2016 b. H. v. Dabirsim - Chica Loca (American Post) 9 |
King Power Racing Co Ltd | |
Jolene (GER) 2016 db. St. v. Dabirsim - Jambalaya (Samum) 9 |
Lucien van der Meulen | |
Kiwi Kiss (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Big Monologue (Testa Rossa) 9 |
Jean-Vincent Toux | |
Legend Island (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Carolla Bay (Duke of Marmalade) 9 |
Paolo Favero | |
Million Dreams (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Oliandra (Lando) 9 |
||
Phil the Thrill (FR) 2016 Bsch. W. v. Dabirsim - Parirou (Kendargent) 9 |
||
Rosissim (FR) 2016 b. H. v. Dabirsim - Blue Roses (Oratorio) 9 |
||
Royal Sands (FR) 2016 db. W. v. Dabirsim - Agent Mimi (Medecis) 9 |
The Cool Silk Partnership | |
Sakura (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Salcita (Zieten) 9 |
||
Wyomia Jasmin (FR) 2016 b. St. v. Dabirsim - Wafiyah (Lord of England) 9 |
||
Yssingeaux (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Lovely Best (King's Best) 9 |
||
Absolute Silence (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Aloha Iwanaga (Samum) 9 |
||
All This Time (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Amazing Bounty (Tertullian) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Assimile (IRE) 2015 b. H. v. Dabirsim - Ascot Memory (Iffraaj) 9 |
||
Atlantico (GER) 2015 db. W. v. Dabirsim - Alte Dame (Dashing Blade) 9 |
||
Audacious Girl (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Firuza (Oasis Dream) 9 |
Gemini Stud & Michel Haski | |
Awalii (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Elusive Feeling (Elusive Quality) 9 |
||
Blue Monkey (GER) 2015 b. H. v. Dabirsim - Bluebell Wood (Bluebird) 9 |
||
Bobby K (IRE) 2015 db. W. v. Dabirsim - Shanjia (Soldier Hollow) 9 |
Emma Kennedy | |
Captain David (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Chica Loca (American Post) 9 |
Stall Ikera | |
Cead Mile Failte (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Wave City (Elusive City) 9 |
Theresa Marnane | |
Court of Justice (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Great News (Bering) 9 |
||
Defience (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Pepperrose (Big Shuffle) 9 |
Prime Equestrian S.A.R.L. | |
Die Rakete (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Rasamala (Samum) 9 |
BEK Breeding Group | |
El Divo (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Ellary (Equerry) 9 |
Jean-Claude Rouget | |
Favoritisme (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Faviva (Storm Cat 9 |
Haras d'Etreham | |
Friday Silence (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Fareia (Areion) 9 |
Gestüt Lindenhof | |
Frizzanto (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Fiere (Authorized) 9 |
Stall RBA | |
Gilyana (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Glowing Cloud (Dylan Thomas) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Give me the Best (FR) 2015 R. St. v. Dabirsim - Mahradeva (Medicean) 9 |
Stall Laurus | |
Headman (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Longoria (Desert Prince) 9 |
||
High Dream Milena (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - High Limits (High Chaparral) 9 |
Claudio Marzocco | |
Hope Solo (FR) 2015 schwb. St. v. Dabirsim - Wings of Glory (Monsun) 9 |
Stall Takeda | |
Iliada (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Irini (Areion) 9 |
Stall Mulligan | |
Indah (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Iota (Tiger Hill) 9 Zuchtstute in Neuseeland |
||
Ivress de Sens (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Caipirinia (Hawk Wing) 9 |
||
Ivresse des Sens (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Caipirinia (Hawk Wing) 9 |
Aliette u. Gilles Forien | |
Kenzosim (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Kissable Girl (Samum) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Kingdom of Heaven (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Kolosseum (Samum) 9 |
Christian Peterschmitt | |
La Magique (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - La Miraculeuse (Samum) 9 |
Gestüt Karlshof | |
London Look (IRE) 2015 b. H. v. Dabirsim - Make Up (Kyllachy) 9 |
Theresa Marnane | |
Mankind (FR) 2015 b. W. v. Dabirsim - Pastiches (Street Cry) 9 |
Karl Watson, Michael E Pegram & Paul Weitman | |
Mansoun (FR) 2015 b. W. v. Dabirsim - Aubonne (Monsun) 9 |
||
Moral Gagnant (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Miss Coral (Big Shuffle) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Moses (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Mon Zamin (Zamindar) 9 |
Gestüt Eulenberger Hof | |
Namarunu (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - New Design (Bluebird) 9 |
||
Nordic Passage (IRE) 2015 b. W. v. Dabirsim - Nordic Spruce (Dynaformer) 9 |
Hugh P. Ward | |
Not Mine (GER) 2015 b. H. v. Dabirsim - Next Holy (Holy Roman Emperor) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Palnyra (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Jane (Samum) 9 |
John Craig Paterson | |
Prince Parsim (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Past Twelve (Sholokhov) 9 |
Stall Randi | |
Sa Mola (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Salona (Lord of England) 9 |
Byerley Stables | |
Schesaplana (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - See Me Well (Common Grounds) 9 |
Stall Klosters-Serneus | |
Senoville (IRE) 2015 b. H. v. Dabirsim - Silver Face (Iron Mask) 9 |
Gerard Augustin-Normand | |
Simsong (FR) 2015 b. W. v. Dabirsim - Song of Hope (Monsun) 9 |
Stall Gattopardo | |
Sir Benny (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Super Vanny (Van Nistelrooy) 9 |
Christian Schröder | |
Sunny Meadow (AUT) 2015 b. St. v. Dabirsim - Somchai (Tiznow) 9 |
Johannes Pfeiffer | |
Tropical Princess (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Tropical Pearl (Librettist) 9 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Uncle Steve (FR) 2015 b. W. v. Dabirsim - Great News (Bering) 9 |
||
Van Halo (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Victoire Royale (Black Sam Bellamy) 9 |
Le Haras de la Gousserie | |
Vieille Dame (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Varianti (Areion) 9 |
Rennstall Gestüt Hachtsee | |
Zeo (GER) 2015 schwb. W. v. Dabirsim - Zauberflöte (Lomitas) 9 |
Stall Nuri |
Besitzer | ||
---|---|---|
Redrose Jazz (FR) 2021 b. St. v. Dabirsim - Rosie Thomas (Dylan Thomas) 10 |
CST racing | |
Manavi (FR) 2019 b. W. v. Dabirsim - Mandalaya (Elusive Quality) 10 |
Dostihová stáj Kissi | |
No Time To Wait (FR) 2019 b. W. v. Dabirsim - L'Amethyste (Dubawi) 10 |
Romy van der Meulen | |
Lucky Sim (FR) 2018 b. W. v. Dabirsim - Lady Zinaad (Areion) 10 |
The Dutch Master Stables | |
Palau (GER) 2018 db. St. v. Dabirsim - Paradise (Samum) 10 |
Stall Kleppereck | |
Teacher Sim (FR) 2018 b. W. v. Dabirsim - Tanariva (Dansili) 10 |
Josephine Hutton | |
Magic Baron (FR) 2017 R. H. v. Dabirsim - American Nizzy (American Post) 10 |
Lokotrans s.r.o. | |
Three Fans (FR) 2017 b. W. v. Dabirsim - Shining Glory (Königstiger) 10 |
Stall Garbo | |
Zucesso (FR) 2017 b. H. v. Dabirsim - Zaphira (Big Shuffle) 10 |
Stall Westfalen | |
Antoline (GER) 2015 b. St. Dabirsim - Atlantic City (Holy Roman Emperor) 10 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Asian Highway (GER) 2015 db. W. v. Dabirsim - Around the World (Samum) 10 |
Stall Elbstrom | |
Brisk Tempo (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Allegro Vivace (Muhtathir) 10 |
Nicolas Ferrand | |
Scouting for Girls (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Scouting (New Approach) 10 |
Stall Brieftaube | |
Solid Gold (GER) 2015 db. W. v. Dabirsim - Sola Gratia (Monsun) 10 |
Christian Peterschmitt | |
Waldama (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Walburga (One Cool Cat) 10 |
Susanne Ottofülling | |
Wild Child (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - War Bride (War Blade) 10 |
Ecurie Normandie Pur Sang |
Besitzer | ||
---|---|---|
Benett The Bird (GER) 2022 db. H. v. Dabirsim - Banville (Lando) 85 |
Juri Ickstadt | |
Next Mine (GER) 2022 b. H. v. Dabirsim - Next Holy (Holy Roman Emperor) 85 |
Gestüt Wittekindshof | |
Astsella (GER) 2019 b. St. v. Dabirsim - Ajaxana (Rock of Gibraltar) 85 |
Klaus Hofmann/FR | |
Noble Sim (FR) 2019 b. W. v. Dabirsim - Noble Agrippina (Manduro) 85 |
Stall OTW | |
Tinas Dream (FR) 2019 db. St. v. Dabirsim - Tabea (Myboycharlie) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Karambasim (FR) 2018 R. W. v. Dabirsim - Khandaar (Xaar) 85 |
Erwin Hinzmann | |
Nearest Dab (GER) 2018 b. H. v. Dabirsim - Near Excellent (Excellent Art) 85 |
Hong Kong Jockey Club | |
Night Girl (GER) 2018 b. St. v. Dabirsim - Night Power (Poliglote) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Wundersim (GER) 2018 db. H. v. Dabirsim - Wings of Glory (Monsun) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Blast (GER) 2017 schwb. H. v. Dabirsim - Baila Morena (Samum) 85 |
Bernd Raber | |
Salzengel (GER) 2017 b. St. v. Dabirsim - Salzburg (Zamindar) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Wind River (FR) 2017 Sch. H. v. Dabirsim - Snake River (Bachelor Duke) 85 |
Dr. Hans-Georg Stihl | |
Australian Open (GER) 2016 db. H. v. Dabirsim - Around the World (Samum) 85 |
Gestüt Karlshof | |
Best Valentine (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Badineuse (Samum) 85 |
Ajax Racing | |
Bronco (GER) 2016 db. W. v. Dabirsim - Baila Morena (Samum) 85 |
Herbert Nirschl | |
Galantissim (FR) 2016 b. W. v. Dabirsim - Glowing Cloud (Dylan Thomas) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Isadora (GER) 2016 b. St. v. Dabirsim - Iphigenia (Monsun) 85 |
Rennstall Gestüt Hachtsee | |
Kara Ben Nemsi (GER) 2016 db. H. v. Dabirsim - Kolosseum (Samum) 85 |
Nadine Ermashev | |
Lady Starlight (GER) 2016 b. St. v. Dabirsim - Lucilectric (Alhaarth) 85 |
Bernd Meiselbach | |
Navid (GER) 2016 db. W. v. Dabirsim - Nocturna (Dai Jin) 85 |
Horst Rudolph | |
Survivor (GER) 2016 b. H. v. Dabirsim - Sadira (Samum) 85 |
Gestüt Eulenberger Hof | |
Zero Doubt (GER) 2016 db. H. v. Dabirsim - Zenaat (Galileo) 85 |
Gestüt Karlshof | |
Bling Bling (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Barbea (Kallsito) 85 |
DKM Racing Club | |
Listen to Murphy (AUT) 2015 b. H. v. v. Dabirsim - Lightning Debut (Pivotal) 85 |
Rennstall Citation | |
Marsali (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Magic Tilla (Tillerman) 85 |
Angelika Muntwyler | |
Mediteraneo (GER) 2015 db. H. v. Dabirsim - Maya Mare (Marju) 85 |
Stall Rubens | |
N. N. v. Dabirsim - Baiadera (GER) 2015 b. H. v. Dabirsim - Baiadera (Tertullian) 85 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
N. N. v. Dabirsim - Meadow's Bride (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Meadow's Bride (Dashing Blade) 85 eingegangen 26.07. |
Peter Huber | |
Nepalaya (IRE) 2015 db. St. v. Dabirsim - Nouvelle Rose (Singspiel) 85 |
Stall Düsseldorf Fighters | |
Noa (FR) 2015 b. H. v. Dabirsim - Nella di Monsone (Monsun) 85 |
Dr. Christoph Berglar | |
Sense of Life (GER) 2015 b. H. v. Dabirsim - Sortilege (Tiger Hill) 85 |
Gestüt Karlshof | |
Significante (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Signora (Indian Ridge) 85 |
Manfred Schmitzberger |
Besitzer | ||
---|---|---|
Batiar (FR) 2021 b. H. v. Dabirsim - Bon Escient (Montjeu) 90 |
Przemyslaw Lucki u. Robert Zielinski/CZE | |
Ako Casanova (FR) 2018 db. W. v. Dabirsim - Aki Anyasova (Muhtathir) 90 |
Stephan Ahrens u. a. | |
Glorious Bay (IRE) 2017 b. W. v. Dabirsim - Carolla Bay (Duke of Marmalade) 90 |
Till Moritz Riehl | |
Just Lady (FR) 2017 db. St. v. Dabirsim - Simply Lady (Simplex) 90 |
Caroline Pietsch | |
Allure Gold (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Allure (Königsstuhl) 90 |
Gestüt Karlshof | |
Common Sense (AUT) 2015 Bsch. W. v. Dabirsim - Intricate Talent (Aptitude) 90 |
Stall 't Vertrek | |
Eletra (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Elnadwa (Daaher) 90 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Night Doll (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Night Heart (High Chaparral) 90 |
Svetlana Lau | |
Roadrunner (FR) 2015 F. W. v. Dabirsim - Rain Lily (Red Ransom) 90 |
Gestüt Weiherwiesen | |
Rockafilly (FR) 2015 b. St. v. Dabirsim - Barzas River (Dalakhani) 90 |
Valentin Bukhtoyarov u. Eugeny Kappushev |
Besitzer | ||
---|---|---|
Altesse Edita (FR) 2018 b. St. v. Dabirsim - Altesse Bere (Russian Blue) 95 |
Walter Köhler | |
Baila Fabulous (GER) 2016 b. St. v. Dabirsim - Bandeira (Law Society) 95 |
Gestüt Karlshof | |
Koffi Soleil (GER) 2016 db. St. v. Dabirsim - Koffi Angel (Soldier Hollow) 95 |
Gestüt IDEE | |
Tamara (GER) 2016 db. St. v. Dabirsim - Taita (Big Shuffle) 95 |
Gestüt Hachtsee | |
Aggressive Leader (GER) 2015 db. H. v. Dabirsim - Altesse Bere (Bertrando) 95 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
Graetchen (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Gloomy Sunday (Singspiel) 95 |
Ecurie Normandie Pur Sang | |
La Passionata (GER) 2015 R. St. v. Dabirsim - La Vivacita (Samum) 95 |
Oliver Matkovic | |
Minoris (FR) 2015 db. St. v. Dabirsim - Monspa (Monsun) 95 |
Gestüt Karlshof | |
N. N. v. Dabirsim - Badineuse (GER) 2015 b. St. v. Dabirsim - Badineuse (Samum) 95 Das Fohlen ist wenige Tage nach der Geburt verstorben. |
||
Sweet Sugar (GER) 2015 db. St. v. Dabirsim - Sugar Baby Love (Second Empire) 95 |
Ralf Rohne | |
Vital Force (GER) 2015 b. W. v. Dabirsim - Veronique (Big Shuffle) 95 |
Ecurie Normandie Pur Sang |